Krom Kaplama Nedir? Krom Kaplama Sandalyeler
miosedia.com logosu.

Düzenleme tarihi :13 Mart 2019 20:40

Krom kaplama nedir? Krom kaplama sandalyeler

Özel kaplama üretilmiş tel sandalye modelleri, gold boyanmış tel sandalye modelinden bile daha göz alıcı. Tamamen parlak metal kısımları elit bir görüntü yaratmanıza yardımcı olur. Her ne kadar plastik sandalyeler kolay şekillendirilebildiği için tasarımcıların tercihi olsa da, krom kaplama metal bir sandalye tasarımcıların ellerinde harikalara dönüşebilir.
krom kaplama tel sandalye

Sert ve gri renke bir metal olan krom, eğer yeterince parlatılırsa maviye çalan bir renk alır. Koruyucu bir tabaka(oksit) oluşturduğundan, açık hava şartlarında korozyona uğramaz.

 

Krom, 1930’lu yıllarda ticari olarak kullanılmaya başlandı. Genel kullanım amacı dekoratif amaçlıdır. Kararma yapmaması, parlak olması, dayanıklı olması ve her türlü koşulda uzun ömürlü olması kromu ön plana çıkarmaktadır.

 

Krom kaplama, çeşitli ürünlerde kullanılmıştır. Özellikle mobilya alanında en çok bilineni tel sandalyede kullanılan krom kaplamadır. Özellikle yüzey alanının daha az olması sebebiyle maliyet açısından da avantaj sağlayan tel sandalyenin yanında metal olan her üründe kullanılabilir. Krom kaplama masa ayakları, askılıklar, kitaplıklar gibi. Ama en göz alıcılarından biri krom kaplama tolix sandalye olabilir.

Krom tolix sandalye