Bar Sandalyeleri İle Yaratabileceğiniz Mutfak Tasarımları
miosedia.com logosu.

Düzenleme tarihi :26 Şubat 2019 21:42

Bar Sandalyesi İle Mutfak Tasarımları

Bar sandalyesi kullanılan mekanlar

Son zamanlarda oldukça popüler olan bar sandalyeleri, 2010 yılından beri evlerde de popüler. Bu popülerliğin artmasının en büyük sebebi tektipçi bir tasarım anlayışının, endüstri devriminden sonraki yükselişinin yavaş yavaş son bulmasının bir sonucu. İnsanların artık standart bir yaşam alanında yaşama isteğinin son bulması tektipçiliğin de sonunu getirdi. Bununla birlikte standart eşyalar dışında, başka mekanlarda kullanılan eşyalar da evler için kullanılmaya başlandı. Farklı bir tasarım yaratmak için en uygun yolun bu olduğunu keşfetti insanlar. Eğer böyle olmasaydı alttaki görselde göreceğiniz kamyon lastiğinden sehpa yapmıyor olurdu insanlar. Tabii bu ne kadar ekstrem bir örnek olsa da, ilerde o kadar ekstrem gözükmeyecek. Çünkü yakın geçmişe kadar, bar sandalyesinin evde kullanılması da insanlara bu görseldeki sehpa kadar garip geliyordu.

Kamyon lastiği ile sehpa görseli

 

1. Ahşap bar sandalyesi

Ahşap bar sandalyesi

Doğal haliyle veya minimum işlem görmiş kütüklerle imal edilmiş masa ve sandalye modelleri günümüzde çok popüler. Görselde kullanılan bar sandalyesi de bahsettiğimize son derece uygun.

 

2. Metal ayaklı bar sandalyesi

Metal bar sandalyesi

Doğal görünümlü bir oturum modülü ve elegant denebilecek zariflikte ayaklar. Metal bar sandalyesi denince akla gelen ilk model olmasa da son derece şık bir model.

 

3. Tolix bar sandalyesi

Tolix bar sandalyesi mutfak

Tolix sandalye’nin bar türevi olan tolix bar sandalyesi, en üstte bahsettiğimiz endüstriyel tasarımın bir eseri. Ve bunun evlerde kullanıması da son derece ironik ve şık.

 

4. Tel bar sandalyesi ile mutfak tasarımı

Tel bar sandalyesi mutfak

Tel sandalye’nin bir çeşidi olan tel bar sandalyesi, minimalist mutfak tasarımlarının vazgeçilmezi. Onlarca kaynaklı çelik telin bir bar sandalyesi oluşturması kulağa rahatsız edici bir oturum sunacak gibi gelse de, ön yargılı olmayın. Denemeden bilemezsiniz.